День вишиванки.

2019-05-16

/Files/images/Фото588.jpg



У третій четвер травня в Україні відзначають досить молоде свято —День вишиванки. У 2019 році — це 16 травня.

Всім, хто хоче долучитися до відзначення Дня вишиванки, слід пам'ятати, що за традицією він відзначається в будній день – утретій четвер травня

Цього дня всі охочі приходять на роботу або навчання у найвпізнаванішому елементі українського костюма.

Вишиванка – візитна картка України. Історія української вишиванки налічує близько тисячі років. Традиція її носіння ріднить її з традиціями інших слов'янських народів, до національнихкостюмів яких також входять вишиті сорочки з орнаментом. Вишиванка протягом багатьох століть використовувалася українцями в повсякденному гардеробі, але водночас сприймалася як оберіг – символ здоров'я такраси.

Вважалося, що орнамент вишиванки захищає від недобрих поглядів, невдач тахвороб. Новонародженим дітям першу вишиванку шили матері або бабусі, читаючи молитви за здоров'я малюка. Дівчата шили вишиванки і до свого весілля – в якості приданого. Відомо, що українські чумаки, які проводили життя в довгих мандрах, довіряли шиття своєї вишиванки лише однійобранійдівчині.

Деталі і тематика орнаменту вишиванок унікальні для кожного історичного регіону України. За словами фахівців, найбільш впізнаваною сьогодні є Борщевська та Полтавська вишивка. На початок ХХ століття, коли українська нація почала боротьбу за свої політичні права, вишиванка стала використовуватися як патріотичнийта культовийодяг, символ української ідентичності. Величезний внесок у популяризацію вишиванки вніс український письменник і політик Іван Франко, який вів світське життя і славився своєю любов'ю до національного одягу. Вважається, що Франко дав початок тренду носити вишиванку з європейським костюмом. За спогадами сучасників, у письменника було кілька десятків вишиванок, більшість з яких йому подарували друзі тазнайомі. Вишиванки не втрачають актуальності й сьогодні – їх все частіше носять як елемент повсякденного одягу. Дизайн вишиванок нерідко використовується в сучасних модних колекціях.

Що символізує колір вишиванки:

  • Білий колір— символ невинності та оберіг від нещастя.
  • Червоний— символізує любов до людини, життя, енергію сонця, радість.
  • Чорний колір— багатство і добробут.
  • Зелений— жіночий колір.
  • Синій колір— символ неба і води, звільнення від недуг і душевний спокій.
  • Золотий або жовтий— символ меду і пшениці, добробуту, достатку, багатства і радості.

Сьогодні наші вихованці та працівники дошкільного закладу теж долучилися до свята – одягли вишиванки. Дошкільнята водили хороводи, малювали вишиванки. Хай любов до України живе завжди в наших серцях!

/Files/images/Фото588(1).jpg /Files/images/Фото588(2).jpg /Files/images/Фото588(3).jpg /Files/images/Фото588(4).jpg /Files/images/Фото588(5).jpg /Files/images/Фото588(6).jpg /Files/images/Фото589(3).jpg /Files/images/Фото588(9).jpg /Files/images/Фото588(7).jpg /Files/images/Фото588(8).jpg /Files/images/Фто589(2).jpg /Files/images/Фото589.jpg /Files/images/Фото589(1).jpg

Кiлькiсть переглядiв: 173

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.